صفحه ی اصلی / اخبار / عکس و بیوگرافی هومن برق نورد
هومن برق نورد هومن برق نورد بازیگر تئاتر که اواخر دهه ۸۰ با سریال «اشکها و لبخندها» در تلویزیون شناخته شد. در یک دهه اخیر تجربیات مختلفی را در کارنامه کاری اش ثبت و در نزدیک به ۴۰ سریال و فیلم سینمایی نقش آفرینی کرده است. – بیوگرافی هومن برق نورد هومن برق‌نورد بازیگر ایرانی تئاتر، سینما و تلویزیون است.هومن برق نورد متولد پنجم دی ماه ۱۳۴۸ است. هومن برق نورد در ابتدای سالهای جوانی اش با تئاتر و بازیگری آشنا شد. و خیلی زود به جمع بازیگران تئاتر پیوست. سپس وارد ساخت ساز موسیقی شد. و گاهی در کنار آن برای خود می خواند ولی عشق و علاقه او به بازیگری است. حالا از مشهورترین بازیگران طنز تلویزیون است. هومن برق‌نورد در یک خانواده ۵ نفره متولد شد. او دو خواهر دارد که یکی از آنها کارگردان است و دیگری استاد نقاشی در خارج از کشور است. پدر بزرگ اش از مهاجران کشور باکو می باشد که نام فامیلی اشان را بخاطر علاقه به برق از ایازی به برق نورد تغییر دارد. او تا مقطع دیپلم رشته برق درس خوانده است. – شروع فعالیت های هنری هومن برق‌نورد هومن برق‌نورد تا بحال هیچ کلاس بازی نرفته است و بصورت تجربی کار خود..

عکس و بیوگرافی هومن برق نورد

هومن برق نورد

هومن برق نورد بازیگر تئاتر که اواخر دهه ۸۰ با سریال «اشکها و لبخندها» در تلویزیون شناخته شد. در یک دهه اخیر تجربیات مختلفی را در کارنامه کاری اش ثبت و در نزدیک به ۴۰ سریال و فیلم سینمایی نقش آفرینی کرده است.

هومن برق نورد

بیوگرافی هومن برق نورد

هومن برق‌نورد بازیگر ایرانی تئاتر، سینما و تلویزیون است.هومن برق نورد متولد پنجم دی ماه ۱۳۴۸ است. هومن برق نورد در ابتدای سالهای جوانی اش با تئاتر و بازیگری آشنا شد. و خیلی زود به جمع بازیگران تئاتر پیوست. سپس وارد ساخت ساز موسیقی شد. و گاهی در کنار آن برای خود می خواند ولی عشق و علاقه او به بازیگری است. حالا از مشهورترین بازیگران طنز تلویزیون است.

هومن برق‌نورد در یک خانواده ۵ نفره متولد شد. او دو خواهر دارد که یکی از آنها کارگردان است و دیگری استاد نقاشی در خارج از کشور است.

پدر بزرگ اش از مهاجران کشور باکو می باشد که نام فامیلی اشان را بخاطر علاقه به برق از ایازی به برق نورد تغییر دارد.

او تا مقطع دیپلم رشته برق درس خوانده است.

هومن برق نورد

شروع فعالیت های هنری هومن برق‌نورد

هومن برق‌نورد تا بحال هیچ کلاس بازی نرفته است و بصورت تجربی کار خود را آغاز کرده ، او الگوی بازیگری خود را خسرو شکیبایی معرفی میکنید.

سال ۱۳۷۴ وقتی ۲۶ ساله بود با سریال ابووهیب بهلول وارد قاب تلویزیون شد و با فیلم یک تکه نان سال ۱۳۸۳ در ۳۵ سالگی بازی در سینما را تجربه کرد.

اولین کار تئاتری اش را در سال ۱۳۶۷ انجام داد و آقای جعفری او را به این عرصه وارد کرد. او با تلاش مداومش حدود بیست سال در تئاتر فعالیت کرد. تا آنکه با مجموعه بیداری به کارگردانی بهرام عظیم پور راهی تلویزیون شد. اما شهرت اش در سال ۱۳۸۹ با ساختمان پزشکان در کنار بهنام تشکر شروع شد و با چک برگشتی و دزد پلیس در سال ۹۱ به شهرت رسید.

هومن برق نورد

تلویزیون

۱۴۰۰ دود کش ۲
۱۴۰۰ زیرخاکی۲
۱۳۹۹ دادستان
۱۳۹۷ آچمز
۱۳۹۴–۱۳۹۵ دوردست‌ها
۱۳۹۴–۱۳۹۵ قرعه بازیگر
۱۳۹۴–۱۳۹۵ پادری
۱۳۹۳–۱۳۹۴ آقا و خانم سنگی
۱۳۹۳ پرده‌نشین
۱۳۹۲–۱۳۹۳ روزهای بد، به‌در
۱۳۹۲ دودکش
۱۳۹۱ تله‌فیلم «دسر توت فرنگی»
۱۳۹۱ زمانه
۱۳۹۱ دزد و پلیس
۱۳۹۰–۱۳۹۱ چک‌برگشتی
۱۳۸۹ در مسیر زاینده رود
۱۳۸۹–۱۳۹۰ ساختمان پزشکان
۱۳۸۸ باغ شیشه‌ای ب
۱۳۸۸ فاکتور هشت
۱۳۸۷ اشک‌ها و لبخندها
۱۳۸۶ بیداری
۱۳۸۴ پایان نمایش
۱۳۸۰ عشق سال‌های جنگ
۱۳۷۵ بازگشت به صحنه
۱۳۷۴ ابووهیب بهلول
هفتمین سفیر
سینما

لیپار۱۴۰۰

جوجه تیغی (۱۳۹۹)
خون شد (۱۳۹۸)
خداحافظ دختر شیرازی (۱۳۹۷)
تیغ و ترمه (۱۳۹۷)
زندانی‌ها (۱۳۹۷)
به وقت خماری (۱۳۹۶)
سرو زیر آب (۱۳۹۶)
لونه زنبور (۱۳۹۶)
بن‌بست وثوق (۱۳۹۵)
راه رفتن روی سیم (۱۳۹۵)
نرگس مست (۱۳۹۵)
گذر موقت (۱۳۹۴)
سینما نیمکت (۱۳۹۴)
آرایش غلیظ (۱۳۹۲)
بیگانه (۱۳۹۲)
آدم آهنی (۱۳۹۱)
ملکه (۱۳۹۰)
اینجا شهر دیگری است (۱۳۹۰)
بی خداحافظی (۱۳۹۰)
جیب‌بر خیابان جنوبی (۱۳۹۰)
گناهکاران (۱۳۹۰)
کیفر (۱۳۸۸)
یک تکه نان (۱۳۸۳)

شبکه خانگی

شهرزاد (فصل ۱) ۱۳۹۴
شهرزاد (فصل ۲) ۱۳۹۵
شهرزاد (فصل ۳) ۱۳۹۶
سریال ریکاوری ۱۳۹۷

تئاتر

مرغابی وحشی
خلایق هر چی لایق
بیژن و منیژه
موسیو ابراس
گلن گری گلن راس
هامون بازهاهیم، گل‌های قرآن
آوازخوان طا
آدامس خوانی
ترانه‌های قدیمی: پیکان جوانان

هومن برق نورد

هومن برق نورد

هومن برق نورد در تئاتر زیبایی گاهی زن است.

هومن برق نورد

هومن برق نورد

هومن برق نورد

گریم متفاوت هومن برق نورد فیلم لیپار

هومن برق نورد

فیلم سینمایی لیپار

«لیپار» نخستین فیلم بلند داستانی حسین ریگی محسوب می‌شود. که فیلم‌نامه این اثر توسط خود او و حسام فرهمندجو به نگارش درآمده است.

مهران احمدی، بهناز جعفری، هومن برق‌نورد، امین میری، آرزو تاجدینی، یگانه سروری مقدم، فرشته انصاری، نصیر برهان‌زهی بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

در خلاصه داستان «لیپار» آمده است: «می‌خوام قبل از مرگم یک بار دیگه همه فیلم‌هایی که دوست دارم رو ببینم! »

هومن برق نورد

هومن برق نورد

هومن برق نورد در سریال پرده‌نشین در نقش روحانی به ایفای نقش پرداخته بودند.

پرده‌نشین نام مجموعه تلویزیونی به کارگردانی بهروز شعیبی و ساخته سال ۱۳۹۳ است. این سریال محصول شبکه اول سیما و مجری طرح آن مؤسسه سینمایی سیمای مهر است. داستان این مجموعه بر اساس طرحی از عبدالرسول گلبن نوشته شده‌است. موسیقی این مجموعه ساخته مهیار علیزاده و خواننده تیتراژ آن علیرضا قربانی است.در این سریال به کارکردها و اثرگذاری‌های روحانیون و حضور آنها در محله‌ها و در کنار مردم توجه ویژه‌ای شده‌است. و به نوعی سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی را به تصویر می‌کشد.

بازیگران/ ویشکا آسایش/آتیلا پسیانی/حامد کمیلی/سارا بهرامی/هومن برق‌نورد/فرهاد آئیش/علی دهکردی/سعید نیک‌پور/مائده طهماسبی/سارا رسول‌زاده/شیوا ابراهیمی/مهران رجبی/ژیلا سهرابی/محسن کیایی/محمود پاک‌نیت/حبیب دهقان‌نسب/بابک حمیدیان/سینا مهراد

خلاصه داستان سریال پرده‌نشین
هدی پس از سال‌ها برای دریافت ارثیه پدری می‌آید اما برایش اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی ای رخ می‌دهد… در تندباد راه حادثه پیش آید…

هومن برق نورد

روزهای بد، به‌در

روزهای بد، به‌در نام یک مجموعۀ تلویزیونی ایرانی به کارگردانی سعید آقاخانی است. که برای پخش در نوروز ۱۳۹۳ از شبکه سه ساخته شده‌است.این سریال در ۱۵ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای برای پخش از شبکه سوم سیما در نظر گرفته شده که از ابتدای عید نوروز نمایش داده شد.

بازیگران /هومن برق‌نورد/مریم امیرجلالی/مهران غفوریان/لاچین دربندی/مهران رجبی/بیژن بنفشه‌خواه/مهرناز بیات/سیده شیما سلیمی/غلامرضا نیکخواه/کریم قربانی/بهشاد شریفیان/امیررضا میرآقا/حامد اخباری
خلاصه داستان روزهای بد، به‌در
داستان آن را دربارهٔ اردشیر، سرایدار یک مدرسه است که همراه خانواده اش برنامه‌ریزی کرده تا مراسم عروسی پسرش را شب عید در مدرسه برگزار کند. اما ناگهان حکم بازنشستگی او می‌آید و خانواده باید مدرسه را تخلیه کنند. همین مسئله باعث می‌شود تا برنامه‌ریزی خانواده به هم بریزد، اما همه آن‌ها دست به دست هم می‌دهند تا مشکلات را پشت سر بگذارند و مراسم را برگزار کنند.

هومن برق نورد

دزد و پلیس

دزد و پلیس یک مجموعه‌ طنز-اجتماعی محصول ۱۳۹۱شبکه سوم تلویزیون ایران به کارگردانی سعید آقاخانی است. تهیه‌کننده این سریال محسن چگینی و نویسنده آن پیمان قاسم خانی و مهراب قاسم خانی می‌باشند.

سال ۱۳۹٣ هومن برق نورد برای بازی در سریال دزد پلیس در چهاردهمین جشن حافظ بهترین بازیگر مرد کمدی تلویزیونی نامزد شد.

بازیگران/بهنام تشکر/امیر فرارمند/هومن برق نورد /شقایق دهقان/مرجانه گلچین /حمید لولایی /عزت‌الله مهرآوران /بیژن بنفشه‌خواه/امید روحانی/اصغر حیدری /رضا کریمی/کمند امیرسلیمانی/سیروس میمنت/شهین تسلیمی/سوسن پرو

خلاصه داستان سریال دزد و پلیس

ناصر کاظمی، خلافکاری معروف و سابقه دار است که در اثر یک ضربه ناشی از وقوع یک تصادف به سر او حافظهٔ خود را از دست می‌دهد. ناصر پس از وقوع این تصادف شخصیت دیگری پیدا کرده و وقتی که می‌بیند همه از او می‌ترسند سعی می‌کند. که اشتباهات خودش را جبران کند اما کم‌کم دوست او داوود (هومن برق نورد) به او توضیح می‌دهد. که آن‌ها برای یک باند قاچاق مواد مخدر که رئیس آن، مهندس (حمید لولایی) فردی بسیار بی رحم است کار می‌کردند…

هومن برق نورد

هومن برق نورد

دودکش

هومن برق نورد در نقش فیروز در سال ۱۳۹۲ در سریال مناسبتی ماه رمضان دودکش به همراه بهنام تشکر ایفای نقش کرد. که مخاطبان زیادی را به خود جلب نمود.دودکش نام یک مجموعه تلویزیونی طنز ایرانی به کارگردانی محمدحسین لطیفی و تهیه کنندگی زینب تقوایی و نویسندگی برزو نیک نژاد و حسن وارسته است. این سریال پر مخاطب در رمضان ۱۳۹۲ از شبکه یک پخش شد.

بازیگران/ هومن برق نورد/بهنام تشکر/سیما تیرانداز/امیرحسین رستمی/جواد عزتی/الناز حبیبی/نگار عابدی

خلاصه داستان سریال دودکش

دودکش، زندگی افرادی را در قالب طنز به تصویر می‌کشد. که با مشکلات مالی و دیگر درگیری‌های زندگیشان، دست و پنجه نرم می‌کنند. بعضی از آنان مثل فیروز، به خدا توکل می‌کنند و دست‌ روی زانو گذاشته، از جای برمی‌خیزند. و بعضی دیگر مثل نصرت، برادر همسر او، نگاه‌شان را به دستان دیگران می‌دوزند.

هومن برق نورد

پادری

پادری نام مجموعه تلویزیونی است که ابتدا قرار بود در نوروز ۹۵ پخش شود ولی پخش آن به ماه رمضان موکول شد . این سریال دنباله سریال دودکش است که با نام پادری پخش شد . این سریال به کارگردانی محمد حسین لطیفی و تهیه‌کنندگی سید محمود رضوی در تهران ساخته شده ‌و در رمضان ۱۳۹۵ از شبکه یک سیما پخش شده است.

بازیگران /هومن برق نورد/سیما تیرانداز/بهنام تشکر/نگار عابدی/امیرحسین رستمی/محمدرضا شیرخانلو

خلاصه داستان سریال پادری
داستان «پادری» دررابطه با قالیشویی مشتاق است که تعطیل شده‌است. و فیروز مشتاق (هومن برق نورد) در ایام نزدیک به نوروز به خاطر از دست نرفتن اعتبار قالیشویی و حفظ مشتریان سابق، سعی می‌کند. با اجاره یک قالیشویی دیگر، کارش را پی بگیرد، او که با انبوهی از فرش‌های نشسته روبرو است. دردسرهای جدیدی برایش رخ می‌دهد.

هومن برق نورد

هومن برق نورد

هومن برق نورد در نمایش خانگی از انتهای زمستان تا ابتدای بهار

هومن برق نورد

هومن برق نورد

بیوگرافی هومن برق نورد

هومن برق نورد

ازدواج و همسر هومن برق نورد

آقای برق نورد سالهاست ازدواج کرده و متاهل می باشد. این زوج صاحب فرزندی نیستند.

هومن برق نورد

گفتگو مختصر با هومن برق نورد

از خودتون بگید

من بی نظم ترین فرد روی زمینم

اگر کار نداشته باشم تا وقتی هوا روشن می شود بیدارم، از آنطرف ۲ بعد از ظهر از خواب بیدار می شوم. صبحانه مفصل می خورم و ساعت ۱۱:۱۰ شب شام می خورم.

از گوشت متنفرم

به هر غذایی علاقه دارم بشرطی که در آن تکه های گوشت نباشد.

شدیدا از گوشت متنفرم و عاشق میرزا قاسمی، قرمه سبزی و خورشت قیمه هستم. و باید بگویم شدیدا از غذاهایی که توسط آبزیان درست شده باشد بیزارم.

به هیچ وجه علاقه ای به دیدن فوتبال ندارم، در طول زندگی ام طرفدار هیچ تیمی نبودم. اگر فرصتی باشد برای شنا و گهگاهی برای پیدا روی می روم.

بازیگرانم مورد علاقه

رابرت دنیرو ، آل پاچینو و آنتونی هاپکینز را دوست دارم و معتقدم رابرت دنیرو در همه فیلم هایش صد در صد زندگی می کند. و آل پاچینو در جایی از یک فیلم بازی خود را ارائه می دهد.

بزرگترین ترس زندگی

اینکه سکته کنم و نمیرم بزرگترین ترس زندگی ام است.

دعایم برای خودم این است که خدایا به روزی نیفتم که دیگران مجبور به تر و خشک کردنم شوند. اگر قرار است اتفاقی بیفتد بهتر است یکدفعه از دنیا بروم.

زندگی هنری

زندگی هنری ام را مدیون مجید جعفری هستم که در تئاتر بهم میدان داد. و من توسط او به سال های اصلی تئاتر شهر رفتم و بازی کردم.

عاشق و مدیون بازی های مرحوم خسرو شکیبایی هم هستم. هر بار به تماشای بازی او می نشستم به نکات و تکنیک هایش متمرکز می شدم تا بازی درست را یاد بگیرم.

ساخت ساز

از اواخر دهه ۷۰ تا مدت ها به کار ساخت سنتور، سه تار و تار مشغول بودم.

ساخت آنها را نزد استاد تهرانی آموختم و آن زمانی که تئاتر کار می کردم. بخاطر گذران زندگی مجبور به این کار بودم اما دغدغه خواندن را هیچ وقت نداشتم.

هومن برق نورد

ساختمان پزشکان نام یک مجموعهٔ طنز تلویزیونی است که در سال ۱۳۹۰ و در ۵۷ قسمت از شبکه سوم سیما پخش شد. این مجموعه به کارگردانی سروش صحت ساخته شده‌است.

بازیگران/ بهنام تشکر/هومن برق نورد/شقایق دهقان/هوشنگ حریرچیان/پروین قائم مقامی/امید روحانی/نعیمه نظام دوست/مونا فرجاد/رضا کریمی/اصغر حیدری/مجید شهریاری/مهدی محمدزاده/محمد شیری/سیروس ابراهیم‌زاده

خلاصۀ داستان

نیما افشار، روانشناس شهرستانی‌الاصل در کنار همسرش که بیمار سابقش است و در همسایگی والدینش زندگی می‌کند. داستان‌های مجموعه به زندگی پر درد سر نیما می‌پردازد.

هومن برق نورد

هومن برق نورد

نمایش به مناسبت ورود اشکان به کارگردانی رضا دادویی و نویسندگی پوریا کاکاوند مهر و آبان ۹۶ در فرهنگ‌سرای نیاوران به روی صحنه رفت.

در نمایش به مناسبت ورود اشکان هومن برق‌نورد، نیما رییسی، خسرو شهراز، شمسی صادقی، الهه حسینی، ویدا جوان، آرزو افشار، علی امیری، آزاده نوبهار و امین میری ایفای نقش کرده اند.

نمایش به مناسبت ورود اشکان داستان پسر کوچک خانواده است. که پس از پایان تحصیلات‌اش به خانه برگشته و مادرجون به مناسبت ورود او یک مهمانی برگزار کرده‌است.

هومن برق نورد

هومن برق نورد

شهرزاد

شهرزاد مجموعه‌ای نمایشی است که به کارگردانی حسین فتحی در سه فصل تولید شد تهیه‌کننده آن محمد امامی است. سریال شهرزاد را می‌توان پرفروش‌ترین و پرمخاطب‌ترین سریال شبکه نمایش خانگی ایران دانست.

بازیگران /علی نصیریان/ترانه علیدوستی/شهاب حسینی/مصطفی زمانی/پریناز ایزدیار/غزل شاکری/مهدی سلطانی/محمود پاک‌نیت/هومن برق‌نورد/امیرحسین رستمی/مینا وحید/جمشید هاشم‌پور/پرویز فلاحی‌پور/ابوالفضل پورعرب/رؤیا نونهالی/رضا کیانیان/امیر جعفری/آتنه فقیه‌نصیری/گلاره عباسی/پانته‌آ پناهی‌ها/فریبا متخصص/سهیلا رضوی/امیرحسین فتحی/رامین ناصرنصیر

خلاصه داستان شهرزاد

شهرزاد (ترانه علیدوستی) دانشجوی پزشکی و فرهاد (مصطفی زمانی) دانشجوی ادبیات و روزنامه‌نگار عاشق هم هستند و می‌خواهند با هم ازدواج کنند. داستان در سال ۱۳۳۲ و زمامداری دکتر مصدق اتفاق می‌افتد.

هومن برق نورد

نمایش ترانه های قدیم: پیکان جوانان به نویسندگی و کارگردانی استاد محمد رحمانیان، درامی تلخ از زندگی، نا امیدی و مرگ مردمی است. که گرفتار بازی سیاست شدند و در نتیجه همه چیز خود را از دست دادند.

هومن برق نورد

هومن برق نورد سریال زیر خاکی

فصل اول «زیرخاکی» با پخش در رمضان سال جاری توانست عنوان پربیننده ترین سریال رمضانی را از آن خود کند. و حالا با فراهم شدن شرایط، ساخت ماجراهای فریبرز باغبیشه در کنار کاراکترهای جدید در فصل دوم زیر خاکی ادامه پیدا می کند.

پژمان جمشیدی، هومن برق نورد,ژاله صامتی، نادر فلاح، امید روحانی و اصغر نقی زاده بازیگران اصلی این مجموعه فیلم هستند.

هومن برق نورد

هومن برق نورد لونه زنبور

لونه زنبور فیلمی به کارگردانی برزو نیک‌نژاد، نویسندگی محسن کیایی و تهیه‌کنندگی سعید خانی محصول سال ۱۳۹۶ است.

بازیگران /پژمان جمشیدی/محسن کیایی/هومن برق‌نورد/بهاره کیان‌افشار/پیام احمدی‌نیا/رعنا آزادی‌ور/فرید سجادی حسینی

خلاصه داستان لونه زنبور
صابر (پژمان جمشیدی) و مرتضی (محسن کیایی) دو پسرخاله هستند که در عرصهٔ دزدی فعالیت دارند. و با تحویل گرفتن یک جعبه که پدر صابر (فرید سجادی حسینی) از مهتاب (رعنا آزادی ور) می‌دزدد وارد دردسر می‌شوند.

هومن برق نورد

هومن برق نورد

نوشته عکس و بیوگرافی هومن برق نورد اولین بار در مجله اینترنتی آراس , اخبار , عکس , مدل , فناوری. پدیدار شد.

منبع

Check Also

تصاویر زیبا از دیزاین و دکوراسیون اتاق خواب / طراحی سقف و دیوار اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب دکوراسیون و چیدمان منزل امر مهمی می باشد که باید به آن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *